אימון אישי למנהלים

ישנם סגנונות ניהול שונים

במהלך עבודתנו נפגשנו עם שני מנהלים, שניהם מסורים לעבודתם, שניהם רוצים להצליח, שניהם חדשים בתפקידם.
שניהם מעוניינים להשאיר אחריהם חותם, להוכיח שהצליחו, לעשות שינוי, להביא את החברה שלהם למקום טוב יותר.
אולם, עד כמה שקווי הדמיון בינהם על פני השטח רבים, ציין אחד מהם שהוא רוצה להיות פורץ דרך, הוא רוצה להיות חדשני, אחר, להעז, להיות דוגמא לאחרים.

לעומתו טען השני שההצלחה שלו תהיה בכך שהוא יסמוך על נסיונם של אחרים, קודמיו, מנהלים אחרים בתחומו. הוא אינו מוכן לקחת סיכונים שיפילו אותו. שניהם עשויים להצליח. שניהם עשויים להביא את הארגון למקום טוב יותר, אך בדרכים שונות. האחד בהעזה ובלקיחת סיכונים ואילו השני בהליכה על בטוח, בחשיבה רציונאלית שנסמכת על תוצאות העבר. יחד עם זאת, שניהם עשויים גם להכשל, בשל היות דרכם לא מתאימה להוויה.

 

אימון אישי

גם בתהליך האימון אנו מוצאים שהתנהגויות מסויימות יכולות להוביל להצלחה ואתן התנהגויות יכולות להוביל לכשלון. אין התנהגות נכונה ושאינה נכונה. פעמים רבות שואלים אותנו מתאמנים: "אז מה נכון? אתם אף פעם לא אומרים מה אני עושה נכון ומה לא, אתם רק מקשיבים, מהנהנים עם הראש ושואלים שאלות". האם יש נכון ולא נכון? האם יש טוב ולא טוב? הכל בהקשר למטה, הכל בהקשר לפרמטרים התנהגותיים אחרים, הכל בהקשר ליכולת של המתאמן למחוק את נסיון העבר, וללמוד בכל פעם מחדש. להיות מוכן לבחון את ההתנהגות שלו אל מול המטרה כאילו זה עתה נולד. להיות מודע לדרך בה הוא מתנהג וכיצד היא תסייע לו או תעכב אותו.

אז מי יצליח? מנהל א' או ב'? את זה לא נוכל לדעת בשלב זה. בהתאם לארועים, לאנשים סביבם ובעיקר ליכולת שלהם להיות מוכנים לשנות ולהתאים את דרך ההתנהלות שלהם לסיטואציה ולא להיות מקובעים בפרדיגמות קבועות מראש.